Doğal Taş Kolye

Doğal Taş Kolye

Neden Doğal taş kolye, kolye genel manada kullanımıyla görünüşümüzü tamamladığını; güzelliğimize güzellik, karizmamıza karizma kattığını düşündüğümüz, en sık kullandığımız takılardandır. Ama bu tamamlayıcılık sadece güzel durmayıp bizi bulunduğumuz yerden daha iyiye de taşıyabilir… Eğer doğal taşlardan yapıldıysa!

Neden Doğal Taş Kolye ?

Doğal taşlar neredeyse insanlık var oldu olalı hep gözde olmuştur. Mesela Moğolistan’ daki göçebe toplumları Çeroit taşını bardaklarının içine koymuşlar, antik savaşçılar savaşta cesaret vermesi ve algıları geliştirmesi için kalkanlarına çeşitli doğal taşları yerleştirmişler, Romalılar sarhoşluğu engellediğini düşünerek Ametist taşından kadehler oymuşlardır… liste böyle uzayıp gidiyor.

Doğal taşların faydaları hangi coğrafya ya da millet olduğu fark etmeksizin Afrika kabilelerinden Asya toplumlarına, Avrupa halklarından Amerikan yerlilerine tüm toplumlarca hep şifası olduğuna inanılmış, sıkça kullanılmıştır.

İhtiyacınıza göre yapılmış bir doğal taş kolye ile siz de bulunduğunuz noktadan daha iyi bir noktaya ulaşmanız mümkün.

Peki Ama Hangi Doğal Taş Olmalı?

Hangi doğal taş kolye ? Bunun cevabı sizin yapınızla, kendinizde eksik gördüğünüz yönlerinizle ve ulaşmak istediğiniz şeylerle alakalı.

Hayatınızda eksik gördüğünüz, zayıf olduğunu hissettiğiniz ya da daha iyi bir noktaya taşımak istediğiniz yönünüz ne? Bu bazen cesaret ve özgüven gibi kişiliğimizle alakalı durumlar olabilirken bazen de bir hastalık, bir rahatsızlığınız olabilir.

Mesela eğer gerçek bir aşk arıyorsanız Ametist taşı, eşinizle yeniden bir araya gelmek istiyorsanız Lal taşı, öğrenme merakınızı artırmak istiyorsanız da Krizokol taşı sizin taşınız olabilir.

Gerçek Doğal Taş Kolyeyi Nasıl Anlayabilirim?

Ne yazık ki şu an doğal taş sektöründeki taşların birçoğu sahte, doğal taşların gerçekliğini kendimiz ayırt etmemizse neredeyse imkansız, çünkü tespit edilebilinecek yönleri her geçen gün geliştirilerek kapatılıyor. Bu durumda taşların gerçekliği, sadece laboratuvar ortamında ya da taş uzmanları tarafından tespit edilebilmekte.  

Unutulamamalıdır ki sadece gerçek doğal taş şifalıdır ve fayda gösterir.

Gerçek Doğal Taş kolyeyi nereden alabilirim?

Eğer gerçek bir doğal taş kolye almak isterseniz. Bunun için en önemli ve ayırt edici soru ‘Nereden, hangi markadan?’ alınacağıdır.

Bu noktada yıllara dayanan tecrübesi ve taş uzmanlarından oluşan ekipleriyle sadece gerçek doğal taşları raflarına taşıyan Türkiye’nin en büyük doğal taş markası Osmanlı Doğaltaş sizin için en doğru seçim!